![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 13834458
*
nr 1383 4458
Paul Aizpiri
(1919-2016), Frankrike
Färglitografi, Komposition med ridande man. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Bär påskrift. Motivet: 27x21,5 cm, oramat löst blad
Paul Aizpiri, fransk bildkonstnär född 1919, död 2016.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 mars 2021
kl 19:40:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/3 20:10:10
1
100 kr
6/3 13:42:34
2
150 kr
6/3 19:08:28
3
Vinnande bud
8/3 09:46:13
4
250 kr
8/3 09:46:13
3
300 kr (Budbetjänt)
8/3 13:11:45
4
350 kr
8/3 13:11:45
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bär påskrift ea-upplaga europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad paul aizpiri épreuve d’artiste
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
*
Paul Aizpiri
Paul Aizpiri, fransk bildkonstnär född 1919, död 2016.
Läs om budbetjänten
nr 1383 4458
Paul Aizpiri
(1919-2016), Frankrike
Färglitografi, Komposition med ridande man. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Bär påskrift. Motivet: 27x21,5 cm, oramat löst blad
Paul Aizpiri, fransk bildkonstnär född 1919, död 2016.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 mars 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/3 20:10:10 | 1 | 100 kr |
6/3 13:42:34 | 2 | 150 kr |
6/3 19:08:28 | 3 | Vinnande bud |
8/3 09:46:13 | 4 | 250 kr |
8/3 09:46:13 | 3 | 300 kr (Budbetjänt) |
8/3 13:11:45 | 4 | 350 kr |
8/3 13:11:45 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bär påskrift ea-upplaga europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad paul aizpiri épreuve d’artiste
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12